Contemporary Art Auction / 4 April 2020

35. Włodzimierz Pawlak | Notatka o sztuce, Nr 173, 1999

HomePast auctionsContemporary Art AuctionNotatka o sztuce, Nr 173, 1999
35
Notatka o sztuce, Nr 173, 1999

Włodzimierz Pawlak (ur. 1957 Korytów)

olej, płótno, 33 x 24 cm, sygn., dat. i opisany na odwrocie: Włodzimierz Pawlak/Notatka o sztuce/Nr 173/33 x 24 /1999

Seria notatek o sztuce Włodzimierza Pawlaka to traktat malarski przywołujący
najważniejsze prace artystów awangardowych. Można tu znaleźć odniesienia do
dzieł Kazimierza Malewicza, Władysława Strzemińskiego czy Henryka Stażewskiego.
Pawlak kopiuje, systematyzuje i analizuje prace klasyków, którym teoria obrazu zawdzięcza najwięcej. Malarski szkicownik staje się dla artysty polem dociekań, doświadczeń i badań; gromadzi w nim wiedzę o sposobach, technikach i właściwościach przedstawiania.