Fine Art Auction / 16 August 2014

2. Wlastimil Hofman | Dziewczynka i faun

Past auctionsFine Art AuctionDziewczynka i faun
Dziewczynka i faun - 1Dziewczynka i faun - 2

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Dziewczynka i faun

olej, płyta, 33 × 49 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Dzieci należały do ulubionych modeli artysty. Jak wspominał artysta ?ustami dziecka przemawia prawda, piękno, dobroć [?] Na ich twarzach nie ma masek, a przecież twarz ludzka jest podstawowym tworzywem w większości moich kompozycji? [?] dzieci podobnie jak Biblia, są pretekstem do pokazania tego czy tamtego świata [?] Jestem malarzem myśli i przeżyć."

15 000 zł