Fine Art Auction / 27 November 2021

28. Wlastimil Hofman | Dziadziuś i dziewczynka

Past auctionsFine Art AuctionDziadziuś i dziewczynka
28

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Dziadziuś i dziewczynka

olej, sklejka, 33 × 48 cm
sygn. p. g.: „Wlastimil Hofman”

na odwrocie nalepka z krakowskiego Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z tytułem pracy

„W twarzy człowieka odbija się tak, jak w lustrze całe wewnętrzne życie. Można z niej bez trudu odczytać wszystko: mądrość, głupotę, szczęście, ból, cierpienie, zawiść, nadzieję, tęsknotę, nędzę i dostatek.”

Wlastimil Hofman, cyt. za: M. Czapska-Michalik, „Wlastimil Hofman (1881–1970)”, Warszawa 2007, s. 34.

52 000 zł