olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. p. d.: LBakalowicz /pinxit/ 1891
ponad sygnaturą autorski napis: A. Liebert phot.
Władysław Bakałowicz obok swojej sygnatury celowo umieścił nazwisko fotografa Alphonsa Liebert’a. W ten sposób wyraził szacunek dla kunsztu pracy Lieberta, z którego zdjęcia korzystał podczas malowania Portretu damy. Alphons Liebert (1827–1914) był niezwykle cenionym fotografem, portretował paryskie osobistości związane ze światem kultury i sztuki, m.in.. A