Fine Art Auction / 12 May 2018

33. Władysław Bakałowicz | Dama w błękitnej sukni, 1891 r.

Past auctionsFine Art AuctionDama w błękitnej sukni, 1891 r.
33
Dama w błękitnej sukni, 1891 r. - 1Dama w błękitnej sukni, 1891 r. - 2

Władysław Bakałowicz (1833 Chrzanów - 1903 Paryż)

Dama w błękitnej sukni, 1891 r.

olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. p. d.: LBakalowicz /pinxit/ 1891
ponad sygnaturą autorski napis: A. Liebert phot.

Władysław Bakałowicz obok swojej sygnatury celowo umieścił nazwisko fotografa Alphonsa Liebert’a. W ten sposób wyraził szacunek dla kunsztu pracy Lieberta, z którego zdjęcia korzystał podczas malowania Portretu damy. Alphons Liebert (1827–1914) był niezwykle cenionym fotografem, portretował paryskie osobistości związane ze światem kultury i sztuki, m.in.. A

42 000 zł