Fine Art Auction / 28 November 2020

49. Wacław Zawadowski | Pomarańcze, 1936 r.

Past auctionsFine Art AuctionPomarańcze, 1936 r.
49

Wacław Zawadowski (1891 Skobiełka/Wołyń - 1982 Aix-en-Provence)

Pomarańcze, 1936 r.

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. u dołu: Zawado

na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1975 z tytułem obrazu: Pomarańcze, 1936
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1975 r.

„Obrazy prof. Zawadowskiego rysowane są kolorem: przejrzyste, szerokie pociągnięcia budują obrazy o mocnym nasileniu barwnym, zimny błękit i zieleń szmaragdowa przeciwstawiane są czerwieniom w kompozycjach figuralnych czy pejzażach z południa.”
F. Lilpop Krance, Wystawy paryskie. E Vuillard. Polscy artyści „Gazeta Polska”1938, nr 168.