akwarela, papier, 32,5 × 25 cm
w świetle passe-partout
sygn. p.d. Tadé/Makowski l.śr. Tadé/M/AK/OW/SKI 1929
na odwrocie poświadczenie autentyczności
przez Konrada Winklera z 1956 r.:
Stwierdzam niniejszym absolutną/autentyczność
tej akwareli (studium głowy)/
Tadeusza Makowskiego/Kraków dn.25/IX1956
/Konrad Winkler