akryl, płótno, 80 × 100 cm, sygn. l.d.: Dominik
Śmiało możemy nazwać Dominika pejzażystą – ale jednocześnie twórcą malowanych przez siebie pejzaży. Obrazy jego zresztą w swym formacie, który prawie nigdy nie przyjmował proporcji pionowego prostokąta, są dla nas szerokoekranowym obrazem świata barw, gdzie żywa przestrzeń dynamicznych, wibrujących elementów jest czasem silnie skontrastowana geometrycznym układem regularnych form o jednolitej powierzchni koloru. Zestawienie geometrycznych elementów z dynamiką pozostałej przestrzeni nasuwa skojarzenia dyscypliny architektonicznej- łączenia statyki dzieł człowieka z bogactwem i dynamiką przyrody.
Jerzy Hryniewiecki, ze wstępu do katalogu wystawy Tadeusza Dominika, Zachęta, Warszawa, 1969 r.