Militaria Auction / 18 April 2020

37. Stefano della Bella | Rotmistrz husarski Szczodrowski, l. 1648-1650

Past auctionsMilitaria AuctionRotmistrz husarski Szczodrowski, l. 1648-1650
37
Rotmistrz husarski Szczodrowski, l. 1648-1650

Stefano della Bella (1610 Florencja - 1664 tamże)

akwaforta, papier, 18 x 18 cm
sygn. p. d.: S. D. Bella

W latach 1648-1650 Stefano della Bella wykonał 11 akwafort przedstawiających jeźdźców. Inspiracją do wykonania tej serii wizerunków miała być wizyta polskiego posła Krzysztofa Opalińskiego w Paryżu (1645 r.). Cztery ryciny przedstawiają jeźdźców polskich, m. in. rotmistrza husarskiego Szczodrowskiego.

2 800 zł