olej, płótno, 130 × 110 cm sygn. na odwrocie: Ryszard Grzyb / ?Cichy i czysty jak figurka ze szkła? / 1986 r. Pochodzenie: kolekcja prywatna, Niemcy Wystawiany i reprodukowany: La main dans la main, Kunstverein Bad Salzdetfurth e.V., 2005