Fine Art Auction / 22 August 2020

37. Roman Bratkowski | Wybrzeże w Lovranie, ok. 1908 r.

Past auctionsFine Art AuctionWybrzeże w Lovranie, ok. 1908 r.
37

Roman Bratkowski (1869 Lwów - 1954 Wieliczka)

Wybrzeże w Lovranie, ok. 1908 r.

olej, tektura, 18,5 × 24,5 cm w świetle ramy
sygn. i opisany p. d.: Bratkowski Lovrana

Lovran to malownicza i kameralna wieś w Chorwacji, na wschodnim wybrzeżu Istrii. W owej średniowiecznej osadzie zmarł w 1915 roku ojciec Witkacego – Stanisław Witkiewicz (1851–1915).

6 000 zł