Militaria Auction / 13 April 2019

111. PRUSKA SZABLA PARADNA OFICERA ARTYLERII, KONIEC XIX W.

Past auctionsMilitaria AuctionPRUSKA SZABLA PARADNA OFICERA ARTYLERII, KONIEC XIX W.
return
111
PRUSKA SZABLA PARADNA OFICERA ARTYLERII, KONIEC XIX W.

PRUSKA SZABLA PARADNA OFICERA ARTYLERII, KONIEC XIX W.

dł. szabli w pochwie 938 mm, dł. szabli 907 mm, dł. głowni 775 mm, szer. głowni u nasady 23 mm, gr. grzbietu u nasady 6 mm, masa szabli 680 g, masa szabli w pochwie 1120 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec krzyżowo-kabłąkowy, z owalnymi półwąsami. Kabłąk w kształcie półstrzemienia. Tylne ramię zakończone główką lwa, zagięte ku głowni. Trzon drewniany, poprzecznie karbowany, obciągnięty czarną skórą i opleciony podwójnie skręconym drutem mosiężnym. Długi kapturek z policzkami, w kształcie lwiej głowy z grzywą, górą zanitowany trzpieniem głowni, dołem wraz z trzonem pierścieniem u jelca. Kabłąk, długi kapturek oraz pierścień mocujący bogato dekorowane reliefowo. Na zewnętrznym półwąsie dekoracyjnie obwiedzione dwie lufy armatnie. G ł o w n i a stalowa, lekko skorodowana, o niewielkiej krzywiźnie. Obustronnie szlifowana w jedną bruzdę sięgającą długiego, obosiecznego pióra, sztych symetryczny. P o c h w a stalowa, pomalowana na czarno, z jedną ryfką z nieruchomym koluszkiem i poziomym zaczepem na wewnętrznej stronie pierścienia. Szyjka z kołnierzem mocowana w płaszczu pochwy dwoma śrubkami. Pochwa zakończona ostrogą.

Hammer price
1 300 zł
Enquire about this item
We are happy to answer any question!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up