olej, płótno, 150 x 120 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: 'P.K.87 | TYTUŁ: "PODAJ GWOŹDZIA"|WYM. 155 x 115 | TECHN: OL/PŁ | PAWEŁ KOWALEWSKI'87'
WYSTAWIANY
- Na obraz i podobieństwo. Nowa ekspresja religijna, Dawne Zakłady Norblina, Warszawa 3-31 V 1989
- IRRELIGIA. Morfologia nie-sacrum w sztuce polskiej XX wieku, Atelier 340 Muzeum, Bruksela, Belgia, 2002
LITERATURA:
- Na obraz i podobieństwo. Nowa ekspresja religijna, Dawne Zakłady Norblina, Warszawa 3-31 V 1989, s. nlb, poz. 2
- Co słychać?, red. Maryla Sitkowska, Warszawa 1989, il. 92, s. 67