Militaria Auction / 13 April 2019

101. PAŁASZ FRANCUSKI WZ 1816

Past auctionsMilitaria AuctionPAŁASZ FRANCUSKI WZ 1816
101
PAŁASZ FRANCUSKI WZ 1816

PAŁASZ FRANCUSKI WZ 1816

dł. całk. w pochwie 1108 mm, dł. pałasza 1078 mm, dł. głowni 914 mm, szer. głowni u nasady 30 mm, gr. grzbietu u nasady 9 mm, masa pałasza 1165 g, masa pałasza w pochwie 1720 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, opraw mosiężna. Jelec tarczowy, czterokabłąkowy. Trzon poprzecznie karbowany, z oplotem, mocowany w pierścieniu tarczy, górą kapturkiem zanitowanym trzpieniem głowni. Na zewnętrznej stronie kabłąka głównego wybite sygnatury odbiorcze oraz numer „1246”. G ł o w n i a stalowa, polerowana, obustronnie profilowana w jedna bruzdę i przygrzbietową bruzdeczkę. Na zewnętrznym progu, pod nasadą, wybite punce odbiorcze. Na grzbiecie napis „Mre d’armes de Chatt 8ure 1816…” P o c h w a stalowa, polerowana, z dwiema ryfkami. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma nitami. Ostroga symetryczna.

900 zł