Fine Art Auction / 25 August 2018

15. Oreste Costa | Martwa natura z zającem

Past auctionsFine Art AuctionMartwa natura z zającem
Martwa natura z zającem

Oreste Costa (1851 Włochy - 1901)

Martwa natura z zającem

olej, płótno dublowane, 107,5 × 78,5 cm
sygn. p. d.: O. Costa/Firenze

Prezentowana praca jest doskonałym przykładem realistycznego, XIX-wiecznego malarstwa włoskiego, nawiązującego do tradycji flamandzkich martwych natur. Na marmurowym blacie zaaranżowano symboliczną i dekoracyjną kompozycję. W centrum znajduje się martwy zając oraz langusta, a nad nim cztery upolowane ptaki w kolejności od dołu: głowienka (samiec), bażant, kuropatwa oraz dzięcioł zielony. Całość utrzymana jest w naturalnej kolorystyce, z przewagą ciepłych tonów: brązów, sienny palonej, pomarańczy oraz żółci.

35 000 zł