Militaria Auction / 18 April 2020

124. NÓŻ NIEMIECKI OFICERSKI LOTNIKÓW WZ 1934

Past auctionsMilitaria AuctionNÓŻ NIEMIECKI OFICERSKI LOTNIKÓW WZ 1934
124
NÓŻ NIEMIECKI OFICERSKI LOTNIKÓW WZ 1934

dł. noża w pochwie 335 mm, dł. noża 286 mm, dł. głowni 155 mm

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa z białego metalu. Trójwarstwowy odlew jelca łukowato wygięty ku głowni. Na krzyżu jelca brak aplikacji w postaci swastyki w okręgu. Wrzecionowaty trzon z drewna, mocowany pierścieniem u jelca, górą profilowaną głowicą do trzonu głowni. G ł o w n i a stalowa, obosieczna, z ością na całej długości. Na płazie, pod nasadą, sygnatura producenta w owalu. P o c h w a metalowa, z nałożoną na płaszcz szyjką z ruchomym koluszkiem. Trzewik zakończony gałką. Brak skóry owijającej płaszcz pochwy.

1 500 zł