Militaria Auction / 18 April 2020

135. MUSZKIET KAPISZONOWY, 1 ĆW. XIX W.

Past auctionsMilitaria AuctionMUSZKIET KAPISZONOWY, 1 ĆW. XIX W.
135
MUSZKIET KAPISZONOWY, 1 ĆW. XIX W.

dł. całk. 1246 mm, masa 3410 g, kaliber 18 mm

Lufa lekko zwężając się ku wylotowi, w części dennej ośmiogranna, mocowana śrubą na warkoczu i kilkoma przetyczkami do łoża. Na lufie szczerbinka i muszka u wylotu. Na wąsie nabite numeratory, w części dennej lufy nabite litery. Z a m e k kapiszonowy, przerobiony ze skałkowego. Okucia stalowe. Na płycie zamka sygnatura „JG” zwieńczona koroną oraz „Liege/Manufre Imple”. Tylny wąs i kontrblacha z nabitymi literami. Mechanizm zamka sprawny. O s a d a z jednolitego kawałka drewna. Łoże sięga wylotu lufy z wydrążonym kanałem na pobojczyk. Na łożu zamocowany stalowym strzemiączkiem do pasa nośnego. Wąska szyjka z wyraźnie zaznaczonym grzbietem i przykładem policzkowym. Głowica kolby płaska, nakryta metalowym kapturkiem z górnym wąsem.

1 300 zł