Fine Art Auction / 8 May 2021

8. Mojżesz Kisling | Akt, przed 1932 r.

Past auctionsFine Art AuctionAkt, przed 1932 r.

Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer)

Akt, przed 1932 r.

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. g.: Kisling
na odwrocie nalepka z Bienalle w Wenecji z 1932 r.

– XVIII Biennale Sztuk Pięknych, Wenecja, lipiec-sierpień 1932
Opisywany:
– J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin-Paris, 1971, 128

„P.M. Kisling chętnie pozbawia swe płótna atrakcyjnych sztuczek w duchu impresjonistycznym. W jego aktach ciało jest jędrne, opalone, zdrowe i kipiące radością życia. Z ojcowską troską artysta ulepił je z materii smakowitej, solidnej i ponętnej.”
E. Woroniecki, L`Art polonais a Paris. Les artistes polonais au Salon des Indćpendants, „La Pologne politique, économique, littéraire et artistique”, 1925, półr. I, s. 324.

500 000 zł