Militaria Auction / 18 April 2020

225. MEDAL NAGRODOWY

Past auctionsMilitaria AuctionMEDAL NAGRODOWY
225
MEDAL NAGRODOWY

MEDAL NAGRODOWY

brąz cyzelowany, patynowany; śred. 9,6 cm, gr. 0,9 cm
Awers – jeździec na koniu pokonujący przeszkodę w postaci muru, u dołu pośrodku przy krawędzi sygnatura „J. Klukowski”. Rewers zdobiony młotkowym fakturowaniem. Podobnie dekorowany rant medalu.

Józef Klukowski (1894-1944) – artysta rzeźbiarz, major artylerii W.P. Brał udział w Olimpijskich Konkursach Sztuki i Literatury, zdobywając w 1932 w los Angeles złoty medal za rzeźbę „Wieńćzenie zawodnika”, a w 1936 r. w Berlinie srebrny medal za rzeźbę „Piłkarze”. Zginął w 1944 r. zamordowany przez Niemców w obozie w Revensbruck.

1 000 zł