akwarela, papier, 34 x 26 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: maja, opisana l.b.: Lech Konopiński: Marzenia dziewcząt. Każda chce swego mieć trubadura chociaż niejedna gustuje w chórach
Praca jest projektem okładki książki : "Diabelskie sztuczki" Lecha Konopińskiego, która również jest dołączona do obrazu.