Militaria Auction / 18 April 2020

117. KORDZIK NIEMIECKI BOJOWY WZ 1933

Past auctionsMilitaria AuctionKORDZIK NIEMIECKI BOJOWY WZ 1933
117
KORDZIK NIEMIECKI BOJOWY WZ 1933

dł. kordzika w pochwie 374 mm, dł. kordzika 347 mm, dł. głowni 222 mm

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa z białego metalu. Jelec łukowato wygięty ku górze, głowica łukowato wygięta ku głowni. Trzon drewniany, wyoblony w środkowej partii. Na zewnętrznej stronie trzonu uszkodzona metalowa aplikacja. Na wysokości głowicy brak aplikacji. G ł o w n i a metalowa, niklowana, obosieczna, z ością na całej długości. Na zewnętrznym płazie trawiony napis „Alles für Deutschland”, na wewnętrznym sygnatura w podwójnym okręgu „RƵM/M7/13”. P o c h w a metalowa, okucia z białego metalu. Szyjka nałożona na płaszcz pochwy, mocowana dwiema śrubkami. Brak ogniwka i ruchomego koluszka. Nałożony trzewik mocowany dwiema śrubkami, zakończony gałką.

1 100 zł