Militaria Auction / 18 April 2020

108. KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

Past auctionsMilitaria AuctionKINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907
108
KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

dł. całk. kindżału w pochwie 622 mm, dł. kindżału 588 mm, dł. głowni 435 mm, szer. głowni u nasady 35 mm, masa kindżału 490 g, masa kindżału w pochwie 690 g

R ę k o j e ś ć otwarta. Dwie okładziny drewniane, zespolone z trzpieniem o takim samym kształcie dwoma dużymi nitami. Górnym na wysokości głowicy, dolnym, mocującym jednocześnie pierścień mosiężny, przy nasadzie głowni. Główki nitów od zewnętrznej strony półkoliste. Na wewnętrznej stronie pierścienia bite numeratory wojskowe. G ł o w n i a stalowa, polerowana, obosieczna, lekko zakrzywiona, o przekroju spłaszczonego rombu. Obustronnie, na środku, profilowana w dwie wąskie bruzdy, biegnące od progu do obosiecznego pióra z ością. Sztych w linii grzbietu. Na wewnętrznym progu, pod nasadą, data produkcji „1911”. Sygnatura producenta niewidoczna, głownia na całej długości ze śladami usuniętej korozji. Na zewnętrznym progu punce odbioru. P o c h w a z łubek drewnianych, obciągnięta czarną skórą, od góry okuta mosiężną szyjką, z okienkiem po obu stronach. Dolna część szyjki to nałożony pierścień z nieruchomym koluszkiem na rzemień od strony wewnętrznej. Trzewik zakończony gałką, mocowany do płaszcza pochwy zapinką. Na zewnętrznej stronie szyjki bity numerator wojskowy.

900 zł