Militaria Auction / 18 April 2020

106. KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

Past auctionsMilitaria AuctionKINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907
106
KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

dł. całk. kindżału w pochwie 640 mm, dł. kindżału 593 mm, dł. głowni 436 mm, szer. głowni u nasady 35 mm, masa kindżału 500 g, masa kindżału w pochwie 730 g

R ę k o j e ś ć otwarta. Dwie okładziny drewniane, zespolone z trzpieniem o takim samym kształcie dwoma dużymi nitami. Górnym na wysokości głowicy, dolnym, mocującym jednocześnie pierścień mosiężny, przy nasadzie głowni. Główki nitów od zewnętrznej strony półkoliste. G ł o w n i a stalowa, polerowana, obosieczna, lekko zakrzywiona, o przekroju spłaszczonego rombu. Obustronnie, na środku, profilowana w dwie wąskie bruzdy, biegnące od progu do obosiecznego pióra z ością. Sztych w linii grzbietu. Na wewnętrznym progu, pod nasadą, bita sygnatura wokół dwugłowego orła oraz data produkcji „1912”. Na zewnętrznym progu punce odbioru: litera „A” oraz litera „A” zwieńczona koroną. P o c h w a z łubek drewnianych, obciągnięta czarną skórą, od góry okuta mosiężną szyjką, z okienkiem po obu stronach. Dolna część szyjki to nałożony pierścień z nieruchomym koluszkiem na rzemień od strony wewnętrznej. Trzewik zakończony gałką, mocowany do płaszcza pochwy zapinką.

1 300 zł