Works on Paper / 10 October 2020

53. Józef Pankiewicz | Uliczka w Chartres, około 1903 r.

Past auctionsWorks on PaperUliczka w Chartres, około 1903 r.
53

Józef Pankiewicz (1866 Lublin - 1940 Marsylia)

Uliczka w Chartres, około 1903 r.

akwaforta, sucha igła, papier, 23,5 × 10,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d. ołówkiem (pod ryciną): pankiewicz, na płycie l.d. napis: Chartes

na odwrocie przeniesiona z dawnej oprawy nalepka: T.Zarębski/Warszawa/ Marszałkowska 119/Tel. 543–89

Grafika opisana i reprodukowana:
Józef Pankiewicz, Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin, [kat. wystawy], Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006, s. 302, poz. 44.

3 200 zł