9 plansz: akwaforta, sucha, igła, papapier, 54 x 37 cm, różne wymiary, brak 3 planszy, Teka wydrukowana w paryskim zakładzie artystycznym Louisa Forta : pieczęć wydawcy, w kręgu: L.FORT * IMPRIMEUR* pośrodku : PARIS , oryginalna oprawa i słowo wstępne
W 1905 r. Pankiewicz objął prawdopodobnie w Krakowie nieformalne kierownictwo pierwszych w Polsce kursów grafiki warsztatowej. Ryciny te są przykładem rozwiązywania problemów graficznych i w większości są to ostatnie prace Pankiewicza. Praw