akryl, płótno, 90 × 160 cm, sygnowany na odwrocie: JÓZEF CZERNIAWSKI
Chodzi o kontemplację. Formy najprostsze, abstrakcyjne, pozwalają się zatopić
w niczym niezmąconej kontemplacji. Obraz jest emanacją, jeżeli jest w nim ład,
to ten ład promieniuje i przemienia nas wewnętrznie.
Józef Czerniawski