Works on Paper: Fine Art Auction / 12 October 2019

6. Józef Brandt | Portret córki artysty, Anieli, l. 1897–1898

Past auctionsWorks on Paper: Fine Art AuctionPortret córki artysty, Anieli, l. 1897–1898
Portret córki artysty, Anieli, l. 1897–1898

Józef Brandt (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

akwarela, ołówek, papier, 17,5 × 11,5 cm
sygn. u dołu: Jbrandt

na odwrocie u dołu ołówkiem:J Brandt autentyk, poniżej fragment faksymile Józef Brandt, na odwrocie nalepka depozytowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z opisem pracy

Kolekcja rodzinna, ze spuścizny po Marii Pruszakównie – pasierbicy Józefa Brandta
Obraz posiada ekspertyzę Zofii Katarzyny Posiadały Wieloletni depozyt w Muzeum Okręgowym
w Radomiu.

– „Brandt, Chełmoński, Gierymski... W Monachium, w Paryżu, w Orońsku”, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 14 grudnia 2012 – 10 lutego 2013

Reprodukowany:
– „Brandt, Chełmoński, Gierymski...W Monachium, w Paryżu, w Orońsku”, katalog wystawy pod. red. Anny Król, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 14 grudnia 2012 – 10 lutego 2013, s. 19

9 000 zł