olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. p. d.: 'JERZY T. MRÓZ', na odwrocie nalepka autorska i nalepka adresowa, pieczęcie i numery inwentaryzacyjne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 38