tempera żółtkowa, płótno, 130 × 100 cm
sygnowany i opisany z tyłu: „Jarosław Modzelewski „Sprzedawca ksiązek” 130 × 100 tempera żółtkowa” oraz 2018 w okręgu
„Wybieram z tego świata to, co buduje mój opis świata. To, co zobaczyłem w taki, a nie inny sposób, z tego a nie innego powodu (…). Obserwując rzeczywistość, wybieram z niej szczególne dla mnie sytuacje, będąc jakby pod wpływem konieczności. Forma kształtuje moje patrzenie.”
Jarosław Modzelewski