Contemporary Art Auction / 25 March 2023

8. Jan Dobkowski | Osobliwe zdarzenie IX, 2013

Past auctionsContemporary Art AuctionOsobliwe zdarzenie IX, 2013

Jan Dobkowski (ur. 1942 Łomża)

Osobliwe zdarzenie IX, 2013

akryl, płótno, 147 x 147 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: 'Jan Dobkowski|Z CYKLU "OSOBLIWE ZDARZENIE IX" 2013 ROK|ACRYL|147 cm x 147 cm'

- Niebo nade mną, Galeria Atak, Warszawa 2022

"Nie-bo" i "Osobliwe zdarzenie" są bliżej zjawisk, które trudno nam uchwycić. To przebłyski, dokumentacje zmiany światła, więc też zmiany świata. Zapis w dzienniku, który można czytać pod różnymi kątami, ale ma on jeden cel: podtrzymywać relację jednostki z tym, co istnieje dookoła. Grać w określanie tego związku na nowo i jeszcze bardziej na nowo.
Julia Kusiak

72 000 zł