olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. l. d.: Jan Cybis
na krośnie napis ołówkiem J. Cybis Na łące ? Skoki 1954
Obraz namalowany podczas pleneru w sierpniu 1954 r. w miasteczku Skoki w Wielkopolsce. Wśród znanych 25 obrazów z tego roku szczególne miejsce zajmuje cykl pejzaży ze Skoków oraz przedstawienia kwiatów.
Jan Cybis 1897?1972, red. J.Chrzanowska-Pieńkos, T. Sowińska, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 364.