Contemporary Art Auction / 24 October 2020

15. Jan Berdyszak | Koło podwójne XXVIII C-Mistyczne, 1969

Past auctionsContemporary Art AuctionKoło podwójne XXVIII C-Mistyczne, 1969

Jan Berdyszak (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Koło podwójne XXVIII C-Mistyczne, 1969

olej, płótno, każdy element 225 x 86 cm, sygnowany na każdym elemencie na odwrociu: KOŁO | PODWÓJNE XXVIII C | JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 |olej | dwuczęściowy odwracalny ; nalepki wystawowe: Muzeum Narodowego w Poznaniu, BWA "Arsenał" w Poznaniu, Desa Works of Modern Art (Charlottenborg, Kopenhaga)

POCHODZENIE:
-kolekcja Waldemara Andzelma
-kolekcja prywatna, Polska
Jan Berdyszak, wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1974 International Contemporary Art Exhibition, Charlottenborg, Kopenhaga 1978
BERDYSZAK - GIEROWSKI - KAŁUCKI - KAMOJI, Biblioteka im.H. Łopacińskiego, Lublin 2010, Muzeum Miasta Łodzi 2011, BWA Olsztyn 2012
LITERATURA:
BERDYSZAK - GIEROWSKI - KAŁUCKI - KAMOJI, Waldemar Andzelm, Lublin 2010, s. 54-56 (il.)

270 000 zł *