akwarela, wym. 15,5 x 11 cm, sygn. l. d.: I.M., niżej opisany: Trębacz 2 p. uł. 1812, na stronie wewnętrznej życzenia świąteczne artysty, datowane „Bydgoszcz, 24.12.1966”