Henryk Siemiradzki (1843 Pieczeniegi k. Charkowa - 1902 Strzałkowo k. )
Szkic śpiącego mężczyzny
olej, płótno, 27 x 23 cm, sygn. l.d.: H Siemiradzki, na odwrocie naklejka warszawskiego Salonu Sztuki Abe Gutnajera oraz pieczęcie muzeum kijowskiego? Pochodzenie: kolekcja prywatna, Polska