Works on Paper / 18 July 2020

61. Henryk Hayden | Siedząca kobieta (pani Hayden), 1949

HomePast auctionsWorks on PaperSiedząca kobieta (pani Hayden), 1949
61
Siedząca kobieta (pani Hayden), 1949

Henryk Hayden (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

atrament lawowany, papier, 39,5 x 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Hayden/49

Proweniencja: kolekcja artysty
Wystawiany: Musée Thomas Henry, Cherbourg 1997, nr kat. 137
Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, 1968, nr kat. 8.
Henri Hayden, Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 20-31 grudnia 2013 r., nr kat. 84.
Lit.: Henri Hayden, Mistrzowie Ecole de Paris, katalog wystawy, Villa la Fleur, Warszawa 2013, nr kat. 84, repr. s. 71.

7 000 zł