Polish Paintings Auction (5) / 8 July 2020

35. Henryk Hayden | Portret Renee Hayden (pierwszej żony artysty), 1922 r.

Past auctionsPolish Paintings Auction (5)Portret Renee Hayden (pierwszej żony artysty), 1922 r.
35
Portret Renee Hayden (pierwszej żony artysty), 1922 r. - 1Portret Renee Hayden (pierwszej żony artysty), 1922 r. - 2

Henryk Hayden (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Portret Renee Hayden (pierwszej żony artysty), 1922 r.

olej, płótno, 55 x 46 cm, sygn. p.d.: Hayden, sygn. i dat. na odwrocie: Hayden 1922
– kolekcja prywatna, Polska
-Musee des Beaux Arts, Marseille, 1975,
-Salon des Independants, Paris 1979
- Henri Hayden, Biblioteka Polska w Paryżu, 2013
Lit.: Ch. Zagrodzki, Henri Hayden, Bibliotheque Polonaise, Paris 2013, repr. P.35

22 000 zł