Fine Art Auction / 30 November 2019

69. Henryk Hayden | Portret kobiety

Past auctionsFine Art AuctionPortret kobiety
69
Portret kobiety

Henryk Hayden (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Portret kobiety

olej, płótno, 61 × 50cm
sygn. p. d.: Hayden

Od 1922 roku Hayden odwrócił się od stylistyki kubizmu, poszukując nowego języka artystycznego. Wtedy to w jego twórczości pojawiają się liczne przedstawienia pejzaży, sceny rodzajowe, akty oraz właśnie portrety. W tych przedstawieniach Hayden kieruje się ku obrazom malowanym w konwencji realistycznej. Portrety Haydena to syntetycznie poprowadzony rysunek, z delikatnie zaznaczonym konturem. Artysta swoje obrazy buduje szeroką plamą barwną, modelując je miękkim światłocieniem. Modele u Haydena zazwyczaj zostają ukazani na jednobarwnym, neutralnym tle.

15 000 zł