olej, płótno, 64 × 80 cm
sygn. i dat. l.d.: Hayden 1961
Henri Hayden, Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 20 września – 31 grudnia 2013 r.
Opisywany i reprodukowany:
Artur Winiarski, Henri Hayden, Mistrzowie Ecole de Paris, Warszawa 2013, nr kat. 119, s. 184
Malarstwo nie jest dodawaniem, jest odejmowaniem [...] Trzeba ująć tyle, ile to możliwe, odjąć, oczyścić [...] Pozostawić tylko to, co istotne. Henri Hayden
w: Artur Winiarski, Henri Hayden, Mistrzowie Ecole de Paris, Warszawa 2013, s. 77.