olej, tektura, 49 × 58,5 cm
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 1950
na odwrocie nalepka potwierdzająca autentyczność pracy przez wnuczkę malarza – Izabelę Leśniak oraz pieczątka artysty: WÓJCIK FRANCISZEK/ ZAKOPANE/ ul.Za STRUGIEM/ NR 27a oraz napis: Pochmurny dzień
Reprodukowany:
Joanna Hübner-Wojciechowska, Przewodnik dla kolekcjonerów. Sztuka Skalnego Podhala, wyd. Arkady, Warszawa 2019, s. 87.