Art and Jewellery Auction / 5 December 2020

27. Figura owczarka (Grosse Schäferhund)

Past auctionsArt and Jewellery AuctionFigura owczarka (Grosse Schäferhund)
27

Figura owczarka (Grosse Schäferhund)

proj. Theodor Kärner, Allach, l. 1938–1939
porcelana biała szkliwiona; na spodzie odciśnięte: znak wytwórni, sygnatura projektanta „TH. KÄRNER” oraz numer modelu „76”, oryginalna nalepka salonu firmy Allach; wym. 27 x 44 cm; stan zachowania bardzo dobry

Allach Porcelain wyprodukował model „Grosse Schäferhund” w ilości zaledwie 143 sztuk (lit.: Allach Porcelain 1936–1945, t. 2 (Porrell), str. 412).

30 000 zł *