Militaria Auction / 13 April 2019

5. Feliks Sypniewski | Oficer 13 Pułku Huzarów Księstwa Warszawskiego

Past auctionsMilitaria AuctionOficer 13 Pułku Huzarów Księstwa Warszawskiego
Oficer 13 Pułku Huzarów Księstwa Warszawskiego

Feliks Sypniewski (1830-1902)

olej, płótno, 37 x 43 cm
sygn. l. d.: F. Sypniewski

Obraz został namalowany w Paryżu w 1858 r., gdy artysta dzielił pracownię z Juliuszem Kossakiem.
Pochodzenie: Paryż.

Literatura:
Barbara Kokoska, Konie w malarstwie polskim, wyd. Kluszczyński 2010, s. 72
Wojny Napoleońskie 1812–1815, Opinogóra 2013, okładka

42 000 zł