Fine Art Auction / 22 August 2020

60. Eugeniusz Eibisch | Martwa natura z kwiatami

Past auctionsFine Art AuctionMartwa natura z kwiatami
60

Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin - 1987 Warszawa)

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno 44,5 × 36 cm
sygn. l. d.: Eeibische

„Interesują mnie tylko te obrazy, w których artysta stwarza lub stara się stworzyć własny świat. W zamkniętych, określonych granicach powstaje niezależne, odrębne życie, które działa i zachwyca swym pięknem. Świat, by istniał, by nie był chaosem, musi posiadać prawa, które nim rządzą. (…) Prawa plastyczne (…) stworzone przez artystę, czy są one już znane, czy rewelacyjnie odkrywcze – muszą dotrzeć do widza, by on mógł żyć życiem tego świata. Inaczej dzieło stwarza doznanie, a nie przeżycie” Eugeniusz Eibisch [w:] „Współcześni malarze polscy”,
[red.] Stefan Samborski, Warszawa 1957

13 000 zł