Art of the World / 3 November 2016

129. Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

Past auctionsArt of the WorldBudda Sakjamuni, Tybet, 16 w.
129
Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

brąz złocony, wys. 17,5 cm

Ukazany na lotosowym tronie, prawa dłoń w geście bhumisparsha mudra, lewa spoczywa na kolanie, ubrany w mnisie szaty, twarz wyraża spokój, usta są uśmiechnięte, skręcone pukle włosów wieńczy ushnisha. Figura pochodzi z prywatnej, europejskiej kolekcji.

14 000 zł