Aukcja Militariów / 1 April 2023

2. Artysta nieokreślony | Cudowne pokonanie księcia Radzisława przez św. Wacława

Past auctionsAukcja MilitariówCudowne pokonanie księcia Radzisława przez św. Wacława

Artysta nieokreślony (Śląsk, 1 ćw. XVIII w.)

Cudowne pokonanie księcia Radzisława przez św. Wacława

olej, płótno dublowane; wym. 216 x 131 cm
stan zachowania: po konserwacji

„Obraz jest w pełni oryginalnym obrazem ołtarzowym, wyobrażającym jeden z cudów św. Wacława patrona Czech (tytuł można określić jako: Cudowne pokonanie przez św. Wacława w walce księcia Radzisława). Obraz jest stojącym na bardzo dobrym poziomie dziełem malarstwa śląskiego z 1 ćwierci XVIII w., z pewnymi cechami „konserwatywnymi” nawiązującymi do malarstwa poprzedniego stulenia, może poprzez tradycję malarstwa cechowego. (…) Optymalnym miejscem dla jego przechowywania i ekspozycji powinno być jedno z muzeów śląskich (…)”
fragment opinii Jerzego Żmudzińskiego z 16.02.2022

obraz na ekspozycji w warszawskiej galerii SDA

0 zł