Contemporary Art Auction / 6 April 2019

1. Artur Nacht-Samborski | Liście w ugrowym dzbanie, ok. 1960

Past auctionsContemporary Art AuctionLiście w ugrowym dzbanie, ok. 1960
Liście w ugrowym dzbanie, ok. 1960

Artur Nacht-Samborski (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

olej, płótno, 64 × 51,5 cm
na blejtramie napis: LIŚCIE W UGROWYM GARNKU oraz nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu
kolekcja rodziny artysty – depozyt w Muzeum Narodowym w Poznaniu;
własność prywatna

– Artur Nacht-Samborski (1898–1974). Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe
w Warszawie 1977; Muzeum Narodowe w Krakowie 1978; Muzeum Narodowe w Poznaniu 1978; Muzeum Narodowe w Gdańsku 1978; kat. poz. 88 (jako: Liście w ugrowym garnku,
ok.1960, ol.pł., 64,3x51,6);
– Malarstwo Artura Nacht-Samborskiego, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Rzeszów 1981; kat. poz. 23;
– Polska szkoła koloru. Jan Cybis, Artur Nacht-Samborski, Piotr Potworowski, Stefan Gierowski, Tomasz Ciecierski, Leon Tarasewicz, Klub Polskiej Rady Biznesu, Warszawa 1999/2000;
– Mistrzowie. Jan Cybis. Artur Nacht-Samborski, Galeria Studio, Warszawa 2005; lista prac poz. 18;
– Artur Nacht-Samborski. Pamięć motywu, Galeria Miejska ‘Arsenał’, Poznań 2009; Galeria Sztuki ‘Wozownia’, Toruń 2010; Galeria Sztuki, Legnica 2010; BWA, Leszno 2010; Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA ‘Zamek Książ’ 2010; kat. poz. nlb s.96; il. s. 48;
– Artur Nacht-Samborski. Malarstwo, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Zielona Góra 2013; spis prac s. nlb.

67 000 zł