Polish Paintings Auction (5) / 8 July 2020

11. Alfred Wierusz-Kowalski | Napad wilków

Past auctionsPolish Paintings Auction (5)Napad wilków
Napad wilków - 1Napad wilków - 2

Alfred Wierusz-Kowalski (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Napad wilków

olej, płótno, 110 x 150 cm, sygn. p.d.: A. Wierusz-Kowalski
Opinia:
– Elizy Ptaszyńskiej-kustosz MO w Suwałkach, z dnia 19.05.2020 r.
– kolekcja prywatna, Polska
– krakowski antykwariusz i jego spadkobiercy, właściciele Kossakówki; okres międzywojenny do 2014 r.
-Desa Unicum, 2008 r
-Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Pokaz jednego obrazu, 2009 i 2013 r
-Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków, MO w Suwałkach, 2015
-Polskie Monachium. Alfred Wierusz-Kowalski i inni malarze, Galeria A, Starogard Gdański, 2019