Aleksander Świeszewski (1839 Warszawa - 1895 Monachium)
Koloseum, 1882 r.
olej, deska mahoniowa fazowana, 13 × 26 cm
sygn. i dat. p. d.: A Świeszewski 1882
na odwrocie dwie naklejki: inwentarzowa z nazwiskiem autora oraz monachijskiego najprawdopodobniej, składu materiałów malarskich