O nas

Sopocki Dom Aukcyjny jest największym domem aukcyjnym w Polsce.  Działalność nasza obejmuje wyjątkowo szeroki zakres kolekcjonerstwa. Znaleźć można u nas przedmioty z takich dziedzin jak: malarstwo, rzemiosło artystyczne, biżuteria, filatelistyka, numizmatyka czy falerystyka. Posiadamy największą sieć galerii w Polsce: w Sopocie, Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Organizujemy około 30 aukcji oraz kilkanaście wystaw rocznie. Współpracujemy z polskimi muzeami, instytucjami publicznymi oraz ośrodkami akademickimi. Mamy wieloletnie doświadczenie w obrocie dziełami sztuki, w zakresie doradztwa, a także dokumentacji kolekcji tak prywatnych, jak i publicznych.

 

Historia

Sopocki Dom Aukcyjny powstał w  1990 r. z inicjatywy pięciu osób, połączonych pasją malarstwa i kolekcjonerstwa. Pierwszą galerię otwarto w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 73. Już rok później  powstał  salon w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino 43, zaś w 1992 r. galeria w Gdańsku, na trakcie Królewskim przy ul. Długiej 67/68. Od roku 2000 jesteśmy również w Krakowie, przy Rynku Głównym 45, w historycznej kamienicy, zamieszkiwanej niegdyś przez Tadeusza Kościuszkę. W 2001 r. otwarta została kolejna galeria w Sopocie, z przestrzenią ponad 400 metrów kwadratowych. Od 2004 roku odwiedzać można nas także w historycznym sercu Warszawy, w kamienicy na ul. Nowy Świat 54/56.

Już blisko ćwierć wieku nasze galerie oferują wyjątkowe dzieła sztuki. Przeszło 20 lat pracy dla Państwa obfitowało we wspaniałe doświadczenia i satysfakcję. Dziękujemy za  ten wspólny czas i możliwość tworzenia z Państwem wyjątkowych kolekcji dzieł sztuki.