50 Aukcja Młodej Sztuki / 6 czerwca 2015

10. Mariusz Dydo | Lilith model Fetisch z cyklu "Air Virgin", 2014

Strona głównaAukcje archiwalne50 Aukcja Młodej SztukiLilith model Fetisch z cyklu "Air Virgin", 2014
powrót
10
Lilith model Fetisch z cyklu

Mariusz Dydo (ur. 1979)

Lilith model Fetisch z cyklu "Air Virgin", 2014

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona szkliwem transparentnym, złocone wentyle, 31 x 77 x 20 cm, edycja limitowana. Logo autora na wewnętrznej stopie rzeźby i opis numeryczny: 1/100/2014

Ur. w 1979 r. Po ukończeniu działu ?Meblarstwo Artystyczne? w PLSP w Tarnowie, dostał się na Wydział Rzeźby w Krakowskiej ASP, którą ukończył w 2004 r. Przed i w trakcie studiów działał w Autorskiej Grupie Artystycznej Jacka Kucaby-?Ruchome Święto?. W trakcie studiów brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz dwukrotnie, na zaproszenie Commune de Lorentzweiller, Luksemburg, w projektach malarskich-? Mieszkańcy Lorentzweiller? i ?Pejzaże Lorentzweiller?. Po ukończeniu studiów był laureatem nagród i wyróżnień dla obrazów z cyklu? www.cykl.dy oraz nagrody Artystycznej Miasta Kraków. W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa, w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeum Trasy Turystycznej kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Miasta Kraków pod płytą rynku głównego, Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (wspólnie z Zbigniewem Blajerskim). Od roku 2008 tworzy małe cykle rzeźbiarskie w ceramice odlewanej, które tworzą markę Marius Dydo. W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promować markę, oraz artystów zaproszonych do jej budowy. Jest autorem projektu figur do wielko pomnikowego założenia architektonicznego dla Fundacji Pomnik Ofiar Katynia. W swojej twórczości inspiruje się liniami przecięć mitologii o sztuce, tradycją mistrzów i wizytą w hipermarkecie. Czasem wykorzystuje tytuły zaczerpnięte z tradycji.

Mariusz Dydo
W latach 1994- 1999 uczęszczał do PLSP im. Artura Grottgera w Tarnowie gdzie ukończył dział Meblarstwo Artystyczne. W roku 2004 obronił dyplom na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP w pracowni rzeźby Jerzego Nowakowskiego. W latach 1997-2003 uczestniczył w działaniach Autorskiej Grupy Artystycznej Jacka Kucaby- „Ruchome Święto”. W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa, w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeów I kościołów. Jest autorem wystroju rzeźbiarskiego, designu i wykonania mebli ołtarzowych dla Kaplicy Św. Krzyża w zespole drogi różańcowej w Hlinik nad Hronom, Słowacja (2011-2013). Figur kruka i smoka do Ruchomego teatru z baśniami krakowskimi według projektu Awiszaja Hadari (Muzeum historyczne miasta Kraków pod płytą rynku krakowskiego, 2012). W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promocję marki dla rzeźby kameralnej w oparciu o tradycje i technologie wykorzystywane w manufakturach porcelany. W swojej twórczości sięga do tematów z świata szeroko pojętej kultury, którymi balansuje pomiędzy stylistyką klasyczną i pop kulturową, traktując je problemowo, społecznie lub z dowcipem i  lekkością. Ważniejsze nagrody: 2015 – Pierwsza nagroda ex-aequo dla rzeźby „Słodka jak cukierek” w konkursie Rozdroża Wolności. Gdańsk. Realizacja. Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku; 2014 – Nagroda w plebiscycie publiczności dla najciekawszej realizacji w konkursie Rozdroża Wolności, Gdańsk; 2014 – Pierwsza nagroda dla instalacji artystycznej “ Ułóż sobie wolność: w Międzynarodowym Konkursie Rozdroża Wolności, Gdańsk. Ważniejsze wystawy: 2015 – „Pół żartem-Pół serio”, Mariusz Dydo- Emilia Gąsienica Setlak, Galeria sztuki współczesnej „Miasto Sztuki”, Kraków; 2013 – „Żubromachia”, Galeria Lipowa 4, Kraków; 2010 – „Chopin, dialog przestrzeni”, Filharmonia Krakowska, Kraków; 2008 – „W Ogniu Tworzone… Ceramika krakowska po 1945 roku”, Muzeum Narodowe w Krakowie.
Czytaj więcej
Cena wylicytowana
1 600 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się